Yeni Sitemize Hosgeldiniz

Film Hakkında 169

Cinema Verite 720p izle

Cinema Verite 720p izle

Türkçe Dublaj
Filmin TürüDram Filmleri IMDB Puanı6.5 / 10

Filmin Özeti

American Splendor’ın yönetmenleri Shari Springer Berman ve Robert Pulcini, TV’deki röntgencilik kültürünün kökenine iniyor ve Amerika’nın ilk reality programının izini sürüyor.

Cinema Verite, HBO için Shari Springer Berman ve Robert Pulcini ikilisi tarafından çekilen Emmy ödüllü bir film. Rus sinema kuramcısı Vertov’un Kino-Pravda’sından beslenen ve Fransızlar’ın 1960’larda ortaya attıkları Cinéma-vérité/Sinema Gerçek kuramından yola çıkan yapımcılar, televizyon tarihinin ilk reality programına konu olan ailenin öyküsünü bu filme taşıyor.

1973 yılında ABD ordusu Vietnam'dan çekildi ve ülkede kürtaj yasallaştı. Tam da bu dönemde Public Broadcasting Service (PBS), ilk reality programı olan An American Family adlı diziyi 12 bölüm halinde yayına soktu. California, Santa Barbara’da yaşayan üst-orta sınıftan beş çocuklu Loud ailesinin günlük yaşamlarını çeken belgesel ekibi, 300 saatten fazla çekim yaparak, aile bireylerinin en özel anlarını bile kaydettiler. Dizi yayına girdiğinde, yaptıkları her şeyin gösterilmesine izin verdikleri için basının oklarına hedef olan aile, kendi içinde çözülmeye başlar.

Yorum Yaz Spoiler Ekle

Son Blog Yazıları